Uncategorized

  • Znajdź nas na facebooku

Nowe propozycje Kuferka

Drodzy Rodzice

Już od września  dodatkowo oferujemy nowy pakiet usług:

1. Kinesiotamping – to metoda oklejania specjalnymi plastrami, których parametry, jak grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość o 130-140%, są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Plaster dynamiczny nie jest nasączony żadnym lekiem. Technika ta pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra. Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Skóra jest bardzo delikatnie naciągana. Najczęściej stosowane naciągnięcie taśmy, która drażni zakończenia nerwowe w skórze to 10-25%. Poprawa mikrokrażenia i przepływ limfy wspomaga wchłanianie krwiaków, obrzęków oraz zmniejsza stany zapalne. Działanie przeciwbólowe wynika z oddziaływania na receptory położone w skórze. Odpowiednio zastosowany, specjalny rodzaj plastra, w czasie kiedy jest nalepiony (7-10 dni), może pełnić rolę stałego drenażu limfatycznego lub być uzupełnieniem dla drenażu manualnego. Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni, ułatwiając wykonanie ruchu, koryguje ustawienie oraz pracę stawów, zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów. W naszej Pracowni wykorzystywane są płasty antyalergiczne.

2. Masaż tkanek głębokich – nazywany również masażem głębokim, jest rodzajem terapii, który ma na celu przywrócenie prawidłowego stanu tkanek (napięcia, elastyczności), przede wszystkim mięśni. Główna praca w przypadku tej formy masażu opiera się na powięzi.
Ponieważ na skutek mikrourazów lub przewlekłych napięć w tkankach miękkich pojawiają się zrosty (pasma bolesne i sztywne), które mogą występować w różnych strukturach (mięśniach, powięzi, więzadłach, ścięgnach), jednym z głównych założeń masażu głębokiego jest ich likwidacja. Zrosty mogą bowiem zakłócać prawidłowy przepływ krwi, powodować dolegliwości bólowe, ograniczać ruchomość lub powodować nawracające stany zapalne. Masaż głęboki wykonywany w tym celu służy wydłużeniu, rozluźnieniu i usunięciu zrostów łącznotkankowych.
Techniki masażu wykonywane są bardzo wolno i precyzyjnie (w zależności od napięcia tkanek) i pozwalają na fizjologiczną odpowiedź tkankową (rozluźnienie mięśniowo-powięziowe). Masaż głęboki może być stosowany u osób w różnym wieku. Masażysta wykonuje ruchy łokciami, przedramionami i palcami), bez wywierania na ciało pacjenta dużego nacisku. Pożądanymi efektami masażu tkanek głębokich jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawa elastyczności i sprawności mięśni, przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz swobody i płynności ruchów.
Masaż tkanek głębokich jest wyjątkowo skuteczny w stanach przewlekłych napięć w różnych sferach. Dostosowany jest indywidualnie do każdego pacjenta, z uwzględnieniem jednostek chorobowych zgłoszonych rehabilitantowi przed masażem podczas wywiadu.
Wskazaniem do terapii za pomocą masażu tkanek głębokich są:
› przewlekły ból (m.in. ból mięśniowo-powięziowy)
› stany po urazach (skręcenia, stłuczenia, złamania) oraz operacjach
› ból pochodzenia emocjonalnego, m.in. wywołane stresem
› ograniczenia ruchomości i bóle stawów (m.in. sztywność pleców)
› wady postawy
› nauka prawidłowych funkcji ruchu
› zespół cieśni kanału nadgarstka
› rwa kulszowa, udowa, ramienna
› zespół górnego otworu klatki piersiowej
› zespół bolesnego barku
› skurcze i napięcia mięśniowe
› inne dysfunkcje narządu ruchu.

Z takiego masażu mogą u nas skorzystań nawet osoby dorosłe.

2. Fizjoterapia dzieci – zajmuje się wspieraniem rozwoju ruchowego dzieci na wszystkich etapach rozwoju. W naszej Pracowni sprawdzany jest, czy rozwój dziecka jest zaburzony i w jakim zakresie, a następnie proponuje odpowiedni rodzaj interwencji. W zależności od problemu mogą to być ćwiczenia do wykonywania w domu z zaleconymi wizytami kontrolnymi, lub praca z fizjoterapeutą w pracowni. Podczas zajęć terapeutycznych leczymy między innymi takie schodzenia jak:  obniżone lub wżmożone napięcie mięśniowe,obniżony rozwój ruchowy pogłębiona lordoza lędźwiowa, pogłębiona kifoza piersiowa, skolioza, płaskie plecy, koślawe kolana, wady stóp.

Comments are closed.