Co w kuferku piszczy

  • Znajdź nas na facebooku

Program „Każde dziecko jest zdolne”

Często trafiają do nas dzieci z rożnymi „diagnozami”. My same także, przypatrujemy się dzieciom, patrzymy na ich umiejętności, potrzeby, dokonujemy ocen rozwoju itp. Wiemy jak ważna jest praca, stymulacja i terapia. Nie chcemy jednak nadmiernie skupiać się na słabych, deficytowych stronach rozwoju dziecka.

Nasz program opiera się na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą terapeuty jest odnaleźć talenty, pasje i jego mocne strony. Mogą to być zdolności matematyczne, fascynacja światem zwierząt,  doskonała pamięć wzrokowa czy bycie ekspertem na temat pociągów.

Nasz program „Każde dziecko zdolne” zakłada określenie mocnych stron, a następnie rozwijanie ich tak, aby stały się one „podporą” w dalszym rozwoju dziecka. Z doświadczenia wiemy, że naszym dzieciom często towarzyszy nieharmonijny rozwój, dlatego w nasz program włączamy także stymulację rozwoju przez wyrównywanie deficytów (wykorzystując wiedzę z rożnych metod terapeutycznych).

Program ustalany jest indywidualnie, po spotkaniu z dzieckiem (dwa spotkania) i rodzicami.

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 5-9 lat.

Zajęcia prowadzone są indywidualne, przez Katarzynę Galas (pedagożkę, terapeutkę SI i pedagogiczną),  odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 min.

Zapisy tylko drogą mailową:

k.galas@pracowniakuferek.pl

W treści prosimy podać wiek dziecka i numer telefonu kontaktowego.

Comments are closed.