Co w kuferku piszczy

  • Znajdź nas na facebooku

Bilans rozwojowy dla dzieci 1-3 lata

Rodzice małych dzieci czasem doświadczają chwil niepokoju czy niepewności. Czasem martwi ich zachowanie dziecka, a czasem potrzebują porozmawiać ze specajlistą czy upewnić się co do własnych działań. Bywa także, że inna osoba (np. pracująca z dzieckiem) zaleci konsultację ze względu na niepokojące sygnały. Warto w takich chwilach, aby rodzice skorzystali ze wsparcia ze specjalistą.

Nasz bilans rozwojowy to konsultacja z jedną z naszych specjalistek, która na co dzień pracuje z małymi dziećmi. Przeznaczona jest dla rodziców i ich dzieci w wieku 1-3 lata.

W czasie jej trwania otrzymujecie:

– informacje nt. poziomu rozwoju dziecka (rozwój mowy, sensomotoryczny, poznawczy)

– zalecenia i propozycje zabaw rozwijających

– możliwość rozwiania wątpliwości w rozmowie ze specjalistką

– ewentualne wskazania do dalszej diagnostyki

– informacje nt. ważnej literatury, miejsc czy artykułów.

Dodatkowo rodzice dzieci w wieku 16-30 miesięcy będą mogli wypełnić M-CHAT-R/F, narzędzie, które służy monitorowaniu rozwoju dziecka i wykrywaniu zaburzeń rozwoju umiejętności społecznych i komunikacji.

Bilans trwa: pierwsze spotkanie na wywiad z rodzicem/rodzicami bez obecności dziecka (możliwość odbycia rozmowy telefonicznie) ok. 30 min.; spotkanie obserwacyjne z dzieckiem w gabinecie ok. 45 min.; spotkanie podsumowujące obserwacje z rodzicami bez obecnosci dziecka (możliwość odbycia rozmowy telefonicznie) ok. 30 min. Koszt to 200 zł. (z VAT)

Bilanse prowadzą:

Elżbieta Szmigielska-Narbutt (pedagożka specjalna, terpaeutka SI, specjalistka wczesnego rozowju dziecka)

Paulina Bednarczyk (psycholożka, terapeutka SI)

Katarzyna Piotrowska (pedagożka, logopedka, instruktorka masażu Shantala)

 

Comments are closed.